FOLKLORI NË TROJET ETNIKE SHQIPTARE

Folklore i Ulqinit

Folklore i Ulqinit
 • Ulcinj Travel Guide http://www.visit-ulcinj.com/ Lajme Nga Ulqini http://www.visit-ulcinj.com/blog

Kercime aerobike Valle "Katjushka'

Kercime aerobike Valle "Katjushka'
 • Klasat e5-ta dhe te 6-ta u paraqiten me valle popullore ne konkursin "Shtojzovallja e vogel"

Miqte e Marsit Katjushka

Miqte e Marsit Katjushka
 • Gjate provave per vallzim te Katjushkes. Projekti Miqte e Marsit, organizuar nga IJR. © copyright by asopaj

Albanian Festival Vallja e Katjushkes

Albanian Festival Vallja e Katjushkes
 • comment/rate flm=) Albanian Festival ne Connecticut!!!! Vallja e Katjushkes 6/7/08

Nuse ti e dhenderr une - Luizina (nese kerkoni kenget ne vidjo shkoni tek www.zbulo.com)

Nuse ti e dhenderr une - Luizina (nese kerkoni kenget ne vidjo shkoni tek www.zbulo.com)
 • Vargje dhe veshje popullore. http://www.jeshil.com Vargjet jane nga keto kenge: Mineja - Grupi Ali Pasha Tepelena Djemt e Camerise - Luizina Jeleku me ...

Festivali Folklorik i Gjirokastres 2009 Kenge gjeneratash, Lezhe

Festivali Folklorik i Gjirokastres 2009  Kenge gjeneratash, Lezhe
 • Juria e Festivalit vlerësoi me çmimin e parë Qarkun e Shkodrës; me çmime të dyta qarkun e Gjirokastrës dhe Grupi Kosova 2; me çmim të tretë Qarku i Elbasanit ...

Festivali Folklorik i Gjirokastres 2009

Festivali Folklorik i Gjirokastres 2009

Gezim Salaj & Valdet Luka - Malli Me Ka Marre

Gezim Salaj & Valdet Luka - Malli Me Ka Marre
 • http://shqipernet.proboards102.com Check out this video and others in the Albanian videos section!

Vallja e kuksit...

Vallja e kuksit...
 • Me rroba tradizionale te trebishtit...21 dhjetor 2008

VALLE POTPURI SHQIPTARE

VALLE POTPURI SHQIPTARE
 • VALLE ME MOTIVE INSTRUMENTAL

Danza albanese - balli albanesi

Danza albanese - balli albanesi
 • Danza albanese - balli albanesi BALLI TRADIZIONALI ALBANESI

Kosovo

Kosovo
 • Valle e anës së malit

VALL NEN HIJEN E ULLINJVE VALLE SARANDA

VALL NEN HIJEN E ULLINJVE VALLE SARANDA

Vallja e Shpatave

Vallja e Shpatave
 • Dervish Shaqa - Vallja e Shpatave

Vallja e shotes

Vallja e shotes
 • vallja ma e mir ne bot

Valle Kolonjare,Koreografia Angjelina Nika

Valle Kolonjare,Koreografia Angjelina Nika
 • Festivali i XVIII Shqiptare ne New York rreth 3000 artedashes te folklorit shqiptare mblidhen ne Leman Collage per te pare intepretimin artistik ...

Album-Fotografi te ndryshme nga Trevat Shqiptare

Album-Fotografi te ndryshme nga Trevat Shqiptare
 • Disa fotografi te vjetra rreth shqiptareve dhe Trevave shqiptare

SHKA KARSHIAKA VALLE KOSOVARE

SHKA KARSHIAKA VALLE KOSOVARE

Gajdexhiu (AT international fest)

Gajdexhiu (AT international fest)
 • The Albanian classic "Gajdexhiu" presented by Lorena Shkurti, Denisa Bica, Aurola Qendro, Marsela Sulejmanj, Jeta Gjyzeli, Andi Tole, Angela Meleqi, Bianka ...

video Valle-grash-teuml-Devollit-

video Valle-grash-teuml-Devollit-
 • Shqip Tirana VLORA albania ansambli cameria chameria kenge laberia permeti populli popullore shkodrane shqiperia shqiptare tepelena

Aurela Gace - Potpuri Vlonjate

Aurela Gace - Potpuri Vlonjate
 • Aurela Gace Potpuri Vlonjate

Valle Kolonjare nga Shqiptaret ne Turqi

Valle Kolonjare nga Shqiptaret ne Turqi
 • Valle Kolonjare nga Shqiptaret e Manastirit ne Koncert Shqiptar ne Turqi. Valle Shqiptare Kolonja Prespa Korca Permet Pogradec Berat Oher Struga Resn ...

Katjushka HQ valle tradicionale shqiptare

Katjushka HQ valle tradicionale shqiptare
 • thoma loli one of the best klarinet player of albania playing katjushka enjoy....

valle shqiptare

valle shqiptare
 • kenge per te nxehur atmosferen.e kam kercyer kete ne vlore sa jam ber uje ne djers,ah cu plakem:)

Folklori SHKA Ulqini

Folklori SHKA Ulqini

Folklori nga Ulqini: Valle e detarëve Dumsharaveli"

Folklori nga Ulqini: Valle e detarëve Dumsharaveli"
 • http://www.visit-ulcinj.com/blog/2010/01/07/shkaulqini-dhe-dumsharaveli-i-ulqinit-po-merr-form-te-re-video/ Gusharavel, mos u ngërdhesh, Se ta fus nji ...

folklori

folklori
 • kosova

VLL.QETAJ - ODAT SHQIPTARE

VLL.QETAJ - ODAT SHQIPTARE
 • MUZIKA FOLKLORIKE ....MALISHEVA 2008....

VALLE SHQIPTARE- Nusja dhe Darsmoret

VALLE SHQIPTARE- Nusja dhe Darsmoret
 • VALLJA MA E MIR NE BOT

Katjushka valle Shqiptare

Katjushka valle Shqiptare
 • me iket konge pershnes te tan ato qe din me e kercy iket konge :D

Dasma Shkodrane - Grupi Diamant - Gezim Salaj, Bardh Spahja etj ...

Dasma Shkodrane - Grupi Diamant - Gezim Salaj, Bardh Spahja etj ...
 • http://shkodra.ws/

Festivali Folklorik i Gjirokastres 2009 Valle dyshe shkodrane

Festivali Folklorik i Gjirokastres 2009 Valle dyshe shkodrane
 • Juria e Festivalit vlerësoi me çmimin e parë Qarkun e Shkodrës; me çmime të dyta qarkun e Gjirokastrës dhe Grupi Kosova 2; me çmim të tretë Qarku i Elbasanit ...

TRADITA SHQIPTARE-VALLE ME TUPANA

TRADITA SHQIPTARE-VALLE ME TUPANA
 • Valle me tupana nga grupi Tradita Shqiptare-Istog

Valle Shqiptare-Vallja E Krushqve,SHQIPTARE

Valle Shqiptare-Vallja E Krushqve,SHQIPTARE
 • Valle Shqiptare,Vallja E Krushqve,Valle Shqiptare.

Albanian cham dance - Valle çame

Albanian cham dance - Valle çame
 • Albanian cham dance - Valle çame

Valle Shqiptare,Tironse-Pallaveshja Dhe Vallja E Pipezes 2009,Valle Dasmash

Valle Shqiptare,Tironse-Pallaveshja Dhe Vallja E Pipezes 2009,Valle Dasmash
 • Vallja e Pipezes,Valle Nga Shqiperia E Mesme,Valle Tironse,Valle SHQIPTARE,Valbona Mema,Valle Dasmash.

Valle Pogonishte,Valle Shqiptare

Valle Pogonishte,Valle Shqiptare
 • Valle Pogonishte,Pogonishtja.

Albanian Music - Valle Lirike Tropojane

Albanian Music - Valle Lirike Tropojane
 • Valle Burimore Tropojane - Shota (Albanian Traditional Folk Music) ALBANIAN MUSIC SHQIP

Ana e Malit

Ana e Malit
 • Folklori i Anës Malit dhe Ulqinit